MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Datlíci před koncem opanují druhou příčku, Horalové si poradili se Šneky

Barbora Smudková | 18.05.2017 16:28:14 | 484x

Přebor MŽ – Předposlední kolo přeboru mladších žáků pořádně přeorganizovalo čelo tabulky. Ve šlágru kola propadli žáčci Suchdola, kterým ke gólům chyběla především štěstěna. Na druhé příčce je pak vystřídali Datlíci, kteří přehráli Pedagog 4:2. Buldoci zvládli potrestat všechny fauly Olympu a obrat tým Jindřichova Hradce o tři body. A domácí fanoušky potěšili Horalíci výhrou 5:3.

HBC Prachatice – TJ Snack Dobřany 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

V sobotu chuť vítězství zakusili pátí Horalíci. Ve čtvrté minutě potěšil prachatické diváky Matěj Stöhr, který po přihrávce Jana Štěpánka otevřel skóre. Už za tři minuty ale přišlo vyrovnání, které obstaral dobřanský útočník Matyáš Úbl. Prachatičtí se odmítali vedení vzdát, a tak se v desáté minutě úspěšně ujal míče Adam Hodina, i jeho střelu ale aktivní Šnek Matyáš Úbl zvládl vyrovnat. V druhé třetině poslala Horalíky znovu do vedení Jolana Becková, na níž i tentokrát našel Matyáš Úbl odpověď. Jen čtrnáct vteřin nato ale přispěchal s dalším gólem Adam Hodina, který v posledních vteřinách druhé třetiny Horalíkům získal vedení 4:3. O dvoubodový náskok, který Prachatičtí udrželi až do konce zápasu, se pak v úvodu závěrečné části postaral Ondřej Vokoun.

HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Střetnutí prvních Mečounů s v tu chvíli druhým Suchdolem mělo být šlágrem kola, který nakonec zcela opanoval tým Plzně. Během první třetiny dostal míček do sítě Jihočechů dvakrát Pavlíček a jednou Štrunc, v druhé části se pak k dalším dvěma gólům z hole Pavlíčka přidal Obr. Ani ve třetí třetině se karta neobrátila a góly padaly výhradně do branky Suchdola. Po jednom zásahu si připsali Beneš, Procházka a Eichler. I přes velký gólový rozdíl ale sám trenér Mečounů Josef Kadaně soudí, že hra Suchdola špatnému výsledku neodpovídala: „Naši kluci odehráli zápas s druhým nejlepším týmem skupiny s velkou chutí. Velká část hráčů navázala na své velmi dobré výkony z dřívějška. Výsledek však neodpovídá průběhu hry. Suchdol měl celou řadu dobrých šancí, ale my jsme i s přispěním štěstěny žádný gól nepřipustili. Naopak nám to střílelo dobře. Hned několik branek padlo po pěkných akcích.“

HC Buldoci Stříbro – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

V předposledním kole se bez bodů museli obejít také žáčci Olympu. Ty domácí Stříbro znatelně přestřílelo 25:7, týmu z jihu Čech se přesto dařilo držet všechny pokusy Buldoků před brankovou čarou. Dva fauly potrestané vyloučením byly ale pro hru Olympu zlomové – při obou totiž inkasovali gól. Třetí a poslední gól utkání přidali Buldoci v druhé třetině.

TJ Blatná Datels – SK Pedagog České Budějovice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Poslední zápas devatenáctého kola byl k vidění v Blatné. Tamní Datlíci měli po neúspěchu Suchdola v Plzni slibnou šanci dostat se na druhou příčku tabulky. A za svým cílem si šli už od prvních vteřin, kdy za záda gólmana Pedagogu vstřelili první gól. Dramatický vstup do utkání nenechal chladnými budějovické hráče Petra Nechvátala a Patrika Branda, kteří už v čase 1:24 obstarali vyrovnání. Datlové se ale ještě v průběhu první třetiny znovu chopili vedení, které ve druhé třetině navýšili na 2:1. Ve 22. minutě se konečně dočkal dalšího gólu také tým Budějovic, na 3:2 snížil Jakub Lálík. Další gól ale za blatenského gólmana neprošel, na druhé straně ale Filip Stankay ještě jednou chyboval. Blatná tak ukořistila druhou příčku výhrou 4:2, o kterou se postarali Jakub Šurát, Daniel Říha a dvěma zásahy David Slezák.