» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Dorost Švantláku doma narazil, Suchdol dominoval i na Pedagogu

Pavel Kortus ml. | 08.11.2017 10:36:22 | 540x

Dorost – Domácí porážku si připsali písečtí starší dorostenci v extralize, když nenašli recept na kladenský Alpiq. Mezi mladšími dorostenci opět nezaváhal Suchdol, který tentokrát přehrál Pedagog. Mladíci Prachatic prohráli na Kert Parku Praha.

Extraliga staršího dorostu

HC ŠD Písek – HBC ALPIQ Kladno 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Čtvrtý Písek doma vyzval páté Kladno a zaznamenal porážku. Jihočeši doplatili na slabou produktivitu, naopak Středočeši v čele s výborně hrajícím Malinou vyloupili píseckou arénu.

Písečtí poskytli k zápasu podrobný komentář. „Od úvodní buly se hrál rychlý hokejbal a hosté byli aktivnější. Vítr z plachet jim vzal v čase 1:13 Trojan, který využil nahrávku Nerudy ke vstřelení úvodního gólu - 1:0. Uběhly pouhé dvě minuty a hosté srovnali Malinou na 1:1. Do konce třetiny se skóre již neměnilo a to díky oběma brankařům. Na začátku prostřední části byli domácí aktivnější a zejména akce Malechy s Trojanem volala po brance, ale skvělý zákrok vyrážečkou vytáhl Merta ze svého repertoáru. V čase 19:28 se naskytla domácím přesilová hra, ale i přes velké šance se jim nepodařilo Mertu překonat. A tak opět platilo nedáš – dostaneš, nejlepší hráč na hřišti hostující Malina využil zaváhání domácí obrany a do prázdné branky zakončil na 1:2. Domácí tento gól ještě víc nabudil, ale byli na štíru s proměňováním svých šancích. Když ani Šuhaj ve dvojnásobné přesilovce netrefil odkrytou branku, skončila tato třetina vítězstvím hostí. I v závěrečné třetině se hrál pohledný hokejbal, domácí bušili do soustředěné kladenské obrany, ale ani hosté nezůstávali pozadu. Zejména Malina často zaměstnával domácí obranu a v čase 32:41 z rychlého protiútoku udeřil Zrůbecký - 1:3. Domácí nesložili zbraně a snažili se ještě o vstřelení kontaktní branky, kterou se jim podařilo vsítit v čase 36:17 Novotným - 2:3. Hosté se v této chvíli soustředili především na obranu. Velkou šanci měli Rychlík a Malecha, ale Merta v brance hostí byl pozorný. A tak o osudu utkání rozhodl nenápadnou střelou Hudec v čase 42:16, kterou upravil na konečných 2:4.“

Branky ŠD: Trojan, Novotný.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Šimůnek, Bárta, Janoušek, Rychlík, Daněk, Duchoň, Malecha, Neruda, Trojan, Hrnečková, Šuhaj, Novotný.

Trenér Švantláku Vít Čapek byl po zápase zklamán. „Utkání rozhodla naše střelecké impotence. Vytvoříme si poměrně hodně šancí, ale zakončení je hrozně zdlouhavé a složité. Neustále si hrajeme s míčkem. Pokud toto nezměníme, nemůžeme uspět.“

Extraliga mladšího dorostu

Kert Park Praha – HBC Prachatice 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Pražané vstupovali do utkání z pozice horkých favoritů, avšak hosté s nimi dlouho dokázali držet krok. První dvě třetiny nabídly jen jednu branku. Tu vsítili v úvodu domácí a drželi těsný náskok. Až v závěrečné patnáctiminutovce začaly padat góly. Nakonec Kert Park udržel jednobrankový náskok, ale Highlanders zanechali v hlavním městě slušný dojem.

SK Pedagog České Budějovice – SK Suchdol nad Lužnicí 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Suverénní vládce B-skupiny extraligy mladších dorostenců přidal na svoji vítěznou šňůru devátý korálek. Pedagog však neprodal kůži lacino. Favorizovaný Suchdol vedl po první třetině jen o gól, až ve druhé části se hosté čtyřmi góly odpoutali od bojovného českobudějovického soupeře. Suchdol v závěru své vítězství ještě pojistil a celkově zvítězil 6:0.