» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Hit krajské ligy: Rosa připravila Písku první porážku v sezoně

Pavel Kortus ml. | 21.11.2017 08:37:42 | 771x

KHbL – Šlágr s velkým „Š“ se odehrál v krajské lize. Dva nejlepší celky se potkaly v Písku, kde Rosa dokázala svému rivalovi vrátit porážku z prvního měření sil a dotáhla se na něj na špici tabulky. Třetí už jsou Prachatice, které třinácti góly odrovnaly do té doby bronzový Suchdol. Z výher se radovaly i celky Falconu a Protivínu.

HBC Vikings České Budějovice - HBC Falcon České Budějovice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Falcon coby celek ze středu tabulky platil na hřišti Vikingů za favorita. V českobudějovickém souboji šli také hosté do vedení, druhá část však skončila poměrem 2:1 pro domácí, a tak se šlo do poslední patnáctiminutovky za stavu 3:3. Falcon zvládl závěrečnou pasáž zápasu lépe a zapsal si do tabulky tři body, které jej drží na páté příčce.

HBC Prachatice C - SK Suchdol nad Lužnicí B 13:3 (3:0, 2:2, 8:1)

Posledních pět minut první třetiny bylo klíčových v duelu Prachatic se Suchdolem. Domácí se totiž během zmiňovaného časového úseku prosadili třikrát a určili ráz zápasu. Suchdol sice dokázal v prostřední části dvakrát snížit, stále ho však tížilo výrazné manko. Poslední perioda už byla ze strany Horalů v duchu exhibice. Prachatické céčko zostudilo soupeře osmi góly a nakonec zvítězilo 13:3! Šest branek nastřílel Markytán, „pouze“ hattrick nastřílel Schmidt.

Branky: 9:57 Schmidt (Valenta, Markytán) PP, 13:59 Schmidt (Valenta, Paule), 14:04 Markytán (Nachlinger, Bednář), 21:23 Nachlinger SH, 27:08 Markytán (Bednář), 32:27 Valenta (Schmidt), 33:03 Markytán (Bednář, Nachlinger), 35:27 Bednář (Markytán), 38:24 Markytán (Valenta, Nachlinger) 40:22 Schmidt (Valenta) SH, 41:16 Markytán (Bednář, Horák), 42:35 Valenta (Kafka, Schmidt), 43:17 Markytán (Nachlinger, Bednář) - 22:24 Dlugoš (Smutný), 26:43 Kohl (Laurinc) PP, 44:33 Kohl (Dlugoš, Fical).

HC Švantlův Dvůr Písek B - SK HC Rosa České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Písek byl před zápasem neporažen, Rosa měla na svém kontě neúspěch pouze právě se Švantlákem. Po jedenáctém kole se bilance obou celků vyrovnala. Šlágr začal dle očekávání opatrně a první část branku nepřinesla. Prostřední perioda nabídla po jedné brance na každé straně, a tak byly šance na výhru otevřené. Posledních patnáct minut zvládli lépe Českobudějovičtí, kteří po výhře 3:2 uštědřili Písku první porážku v sezoně. Švantlův Dvůr zůstává na čele už jen díky lepšímu skóre před svým sobotním soupeřem.

TJ Platan Protivín - HBC Zliv B 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Platan potřeboval porazit poslední Zliv, aby se udržel celků ve středu tabulky. To se mu také nakonec povedlo, i když to byl náročný boj. Domácí disponovali po první části těsným vedením, o gól to bylo i po třiceti minutách, tentokrát 2:1. Zliv i přes veškerou snahu vyrovnat nakonec nedokázala, prohrála 3:5 a její čekání na první body má už jedenáct dílů. Protivín je šestý.