» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

O titul v krajské lize si to rozdá Švantlův Dvůr Písek s Novou Včelnicí

Pavel Kortus ml. | 16.05.2017 08:51:25 | 957x

KHbL semifinále play off – O finalistech bylo v krajské lize jasno už po třetích zápasech semifinálových sérií. Béčko píseckého Švantláku totiž nasázelo Suchdolu i ve třetím duelu sedm branek a zaslouženě postoupilo. Ze druhé dvojice prošla do finále Nová Včelnice, která zvládla i třetí duel s béčkem Prachatic.

SK Suchdol nad Lužnicí B – HC Švantlův Dvůr Písek B 2:7 (0:3, 1:0, 1:4)

Konečný stav série: 0:3

Vítěz základní části Písek vyhrál první dva zápasy na domácí půdě 7:1 a 9:1, favoritem tak byl Švantlák i na půdě Suchdolu. Hosté začali i třetí semifinále lépe a třemi góly během první části de facto rozhodli o svém postupu. Prostřední část se sice hrála podle suchdolských not, ale domácí se víc než na jeden gól nezmohli. V poslední třetině už tak Písečtí jen navyšovali svůj náskok na konečných 7:2.

Hodnocení Píseckých znělo následovně: „Písek přijel do Suchdola s jasným cílem - ukončit sérii a dostat se tak po pěti letech opět do finále druhé nejvyšší jihočeské soutěže. Na první braku utkání si diváci museli počkat do 9. minuty utkání, kdy se prosadil hostující Kobližka, 0:1. Ve stejné minutě přišel další trest z hokejek hostů, když prostřelil domácího gólmana Vážný, 0:2. Ve dvanácté minutě první třetiny se k míčku dostal hostující Kolář a za přispění odrazu navýšil skóre utkání na 0:3. Druhá třetina byla ve znamení zlepšené hry domácích. Jejich aktivita vyústila v kontaktní branku, 1:3. Třetí třetina přinesla zlepšený pohyb hostů. Ve 36. minutě prostřelil gólmana domácích nejprve Bečvář, 1:4. O 36 vteřin později navýšil vedení hostujících hokejbalistů Sup, 1:5. Domácí ve 39. minutě snížili na 2:5, ale to bylo již ze strany domácích vše. Když pak Sup a Bečvář navýšil vedení na 2:7, o osudu utkání a také celé série bylo rozhodnuto. Písečtí se radovali ze třetí výhry v sérii a zajistili si tak postup do finále, kde se utkají s Novou Včelnicí, která uspěla také v nejkratším možném čase.“

Jeden z píseckých tahounů Marek Sup byl po postupu spokojen. „Očekávali jsme vyrovnanější utkání, než tomu bylo u nás, což se také ukázalo. Povedl se nám vstup do utkání a postupně jsme navyšovali skóre zápasu a dovedli utkání a celou sérii do vítězného konce. Nyní se musíme 100% připravit na nadcházející finále a dotáhnout tuto sezónu pokud možno k mistrovskému konci.“

Branky Písku: 8:00 Kobližka (Drnec, Bečvář), 8:52 Vážný (Kolář, Novák), 11:16 Kolář (Vlášek, Šťastný), 35:12 Bečvář (Kobližka, Drnec), 35:42 Sup (Vážný), 38:49 Sup (Novák), 43:14 Bečvář (Kocourek, Kobližka)

HC Dranreb Nová Včelnice – HBC Prachatice B 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Konečný stav série: 3:0

Dranreb si z Prachatic přivezl před týdnem dvě výhry a byl tak krok od postupu do boje o titulu. Poslední krok udělala Nová Včelnice hned ve svém prvním duelu na domácím hřišti. Vyrovnaná bitva totiž nakonec skončila úspěchem domácích, kteří se ve finále postaví favorizovanému Písku.

Třetí semifinále Prachatičtí dopodrobna popsali. „Ke třetímu, a jak se později ukázalo také bohužel poslednímu semifinálovému zápasu, vyrazilo torzo „B“ týmu Horalů do Nové Včelnice. Kvůli výpadkům několika hráčů jsme si museli pomoci dorostenci, abychom dali dohromady konkurenceschopnou sestavu. A i díky nim dostala naše hra nový šmrnc a náboj. Úvodní třetina přinesla několik našich šancí, první se ale z gólu radovali domácí. Skrze našeho obránce nacentroval v 9. minutě Sviták zpoza branky do prostoru před ní na Jiřího Kupka a ten už si věděl rady – 1:0. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Mladík Sedláček prodloužil také za branku na Zdeňka Bednáře, ten to kolem tyčky zkusil sám a jeho pokus prošel – 1:1. Po minutě a půl druhé části bylo na naší střídačce ještě veseleji. Jiří Sitter se konečně na modré dostal ke střele a ta díky cloně prošla Mátlovi mezi betony – 1:2. Stejně jako ve druhém utkání však Včelničtí rychle vyrovnali. Opět za brankou si míček na hokejce srovnal David Vojta a florbalově ho na čepeli nádherně „donesl“ nad rameno zaskočeného Holuba – 2:2. Vzápětí jsme však mohli strhnout vedení na svou stranu. Svým druhým pokusem z modré Sitter opět Mátla překonal, jeho pokus se však odrazil od tyče k Petru Bártovi, který v obtížné pozici nebyl schopen trefit zcela prázdnou branku, a následná dorážka Trojana také ke gólu nevedla. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Ve 22. minutě dostal mezi kruhy čas ke střele Petr Svíták a Holub byl bez šance – 3:2.

Tentokrát to byli domácí, kdo měl ještě několik šancí k navýšení náskoku a náš gólman několikrát (i s pomocí posunuté branky) ubránil brankovou čáru. Maskovaný muž v naší svatyni se pak vytáhl i zkraje třetí třetiny, kdy skokem vytáhl dorážku do prázdné. V 33. minutě však byl bezmocný po další, tentokrát přesilovkové kombinaci Sváčka a do prázdné pohodlně skórujícího Svitáka. Tomuto gólu však předcházel sporný moment, kdy byl Jiří Sitter přesvědčen, že rozhodčí odpískají přihrávku rukou, jeho hlasité zhodnocení situace zmátlo i jeho spoluhráče a úplně přestali hrát. Kýžený hvizd však přišel až po čtvrté brance domácích. Kvůli této “křivdě“ jsme několik minut spílali rozhodčím a úplně se přestali koncentrovat na zápas. Naštěstí však zavládla vůle po boji a utkání jsme dohráli. Domácí si však závěr zkušeně pohlídali, díky svému aktivnímu „presinku“ nás nepustili ani ke hře bez gólmana a v utkání stejně jako v celé sérii zaslouženě zvítězili! My odcházíme sice poraženi, ale se vztyčenou hlavou!“

Své svěřence celkově pochválil trenér Pavel Študlar i přes semifinálový konec. „Z naší strany určitě nejlepší utkání série, bojovalo se až do konce, a tak to má být! Semifinále se lámalo u nás doma, kde jsme si v podstatě sami prohráli obě utkání a i tentokrát Včelničtí potvrdili, že byli hlavně po psychické stránce lépe připraveni, nenechali se ničím vyvézt z míry (nebo alespoň ne dlouhodobě) a o něco více si šli za svým cílem – zaslouženou účastí ve finále! Tímto jim jménem celého horalského „B“ týmu děkuji za sportovní boj, kde, i přes občasné jiskření a vášně, nic nevybočilo z hranic fair play a bojů v play off, gratuluji.“

Branky: 9. Kupka (Sviták), 18. Vojta (Brus, Čajka), 22. Sviták (Strašík, Bláha), 33. Sviták (Sváček, Brus) PP - 13. Bednář (F. Sedláček), 17. J. Sitter (Matoušek).