TITULNÍ STRANA » Obhájce titulu vykročil do nové sezóny vítězně, Ondřej Gába sestřelil Pedagog čtyřmi brankami!
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Ondřej Gába si proti Pedagogu blýskl čtyřmi brankami (foto: redakce)

Petr Kaše | 11.09.2017 10:52:58 | 989x

II.NHbL – Nejvyšší jihočeská soutěž má za sebou první, avšak nekompletní kolo. Na programu byly tři zápasy a ve všech třech případech se radovala domácí mužstva. Zliv v Prachaticích doplatila na mizernou koncovku a odjíždí pouze s bodem. Suchdolští si bez větších problémů poradili s Novou Včelnicí. Obhájce titulu, písecký Švantlák, nakročil za obhajobou vítězně především díky čtyřem brankám Ondřeje Gáby.

Prachatice B - HBC Zliv 2:1 ss (0:0,0:1,1:0-1:0)

Prachatická záloha nahradila v nejvyšší jihočeské soutěži své áčko, které se přesunulo do I. národní ligy. Na úvod přijela do Higlanders arény Zliv, která šla ve 29. minutě do vedení zásluhou přesilovkové trefy Vlastimila Mikoláše0:1. Domácí odpověděli ve 34. minutě, kdy se prosadil Čertík1:1. Další branka již nepadla a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich zařídil bod navíc pro prachatické Horaly Pavel Valenta2:1. Zliv domácí přestřílela v poměru 41-14, přesto odjíždí pouze s bodem.

SK Suchdol nad Lužnicí - HC Dranreb Nová Včelnice 8:3 (2:1,4:2,2:0)

Loňský vicemistr ze Suchdola přivítal nováčka z Nové Včelnice. V úvodní části si domácí dokázali vypracovat jednobrankový náskok, který ve druhé části ještě navýšili. Závěrečné dějství už patřilo pouze domácím, kteří přidali další dvě branky a rozhodli o svém vítězství. Branky poražených stříleli Bartoš, Strašík a Janeček.

Hosté z Nové Včelnice komentovali utkání na svém facebookovém profilu: Dnes jsme odehráli první soutěžní zápas sezóny. Do utkání jsme nastoupili v okleštěné sestavě. První třetinu jsme na soupeře nastoupili nebojácně, avšak další průběh zápasu, především druhou třetinu, jsme nezvládli a utkání jsme prohráli po třetinách 2:1, 4:2, 2:0, konečným výsledkem 8:3.

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Pedagog České Budějovice 6:3 (2:0,2:1,2:2)

Obhájce titulu v sestavě i s exbetonovskými Šperlem a Janečkem vstoupil do nové sezóny vítězně a to především díky čtyřem přesným zásahům Ondřeje Gáby! Na úvodní branku se muselo čekat do 13. minuty, kdy se poprvé v utkání prosadil právě Ondřej Gába1:0. O minutu později prostřelil Dobrovolného v brance Pedagogu David Šperl2:0. Minutu po první přestávce nachytal Fišera dalekonosným švihem hostující Tomáš Pavlík2:1. V poslední minutě druhé části ale dvakrát zaúřadoval Ondřej Gába, jenž tak završil hattrick – 4:1. Ve 38. minutě snížil Ondřej Bárta, ale za další dvě minuty se o slovo přihlásil opět hráč utkání Ondřej Gába5:2. Přestřelka pokračovala. Minutu na to mířil přesně na přední tyč Adam Bárta5:3. Poslední slovo ale měli domácí, když tečku za utkáním udělal Lukáš Volf – 6:3.