TITULNÍ STRANA » Pedagog vítězí v dohrávkové skupině, Olymp v posledním víkendu body nezískal
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Barbora Smudková)

Pedagog vítězí v dohrávkové skupině, Olymp v posledním víkendu body nezískal

Barbora Smudková | 31.05.2017 18:49:38 | 576x

Skupina o umístění MD – Extraliga mladšího dorostu o víkendu našla svého mistra, kterým se stal tým Letohradu. A vítěze už zná také dohrávka jihozápadní skupiny. S náskokem 11 bodů se jím stali dorostenci Pedagogu, druhé místo připadlo Písku.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice 1:9 (0:4, 1:1, 0:4)

V sobotu čekala dorostence Olympu dohrávka předposledního kola proti Horalům z Prachatic. Ti se chopili vedení v páté minutě po střele Matouše Turka, o čtyři minuty později pak druhý gól přidal Jan Uhlíř. Dvanáctá minuta pak Horalům přinesla obzvlášť velkou porci radosti – v rozmezí pouhých 12 sekund skórovali Jiří Štěpánek a David Zimandl a poslali tak Prachatice do vedení 0:4. V úvodu druhé třetiny, kdy hra trochu zvolnila, mohli konečně zasáhnout do skóre i Jindřichoradečtí. Ve dvacáté minutě se přes Zdeňka Dubu dostal míček k Lubošovi Hronzovi, který snížil na 1:4. Druhý gól prostřední části pak znovu skončil v síti Olympu, autorství si připsal Jiří Štěpánek. Závěrečná část pak již byla plně v režii Prachatic. V 35. minutě vstřelil šestý gól Ondřej Veselý, o pár desítek vteřin později měl přesnou mušku Jan Krakowitzer. Gólem na 1:8 uzavřel v 39. minutě hattrick Jiří Štěpánek, finální gól utkání na 1:9 pak do hradecké branky vyslal Ondřej Veselý.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Pedagog České Budějovice 1:8 (0:5, 0:0, 1:3)

V neděli dostali jindřichohradečtí dorostenci poslední šanci na získání prvních bodů, lídr dohrávkové tabulky byl ale zásadně proti. Pedagog se ujal vedení v páté minutě střelo Martina Nerudy, v osmé minutě přidal druhý gól Matyáš Welser, na 0:3 pak zvýšil Štěpán Procházka. V poslední minutě první třetiny si pak Budějovičtí vybrali svou šťastnou minutku – během čtrnácti vteřin zvýšili dvěma zásahy na 0:5 Pavel Chudomel a Patrik Stankay. Podobně jako v utkání s Prachaticemi byla druhá třetina co se týče střeleckého apetitu chladnější, s tím rozdílem, že tentokrát si musely oba týmy počkat na gól až do poslední části. Tu otevřel v 39. minutě Matyáš Weiser, sedmý zásah Pedagogu zaznamenal Štěpán Procházka. Tři minuty před koncem utkání se konečně jeden z nemnoha úniků podařil také Jindřichovu Hradci – za záda Karla Nerudy v brance Budějovic míček doputoval po ose František Švábirt a Bára Matějková. Pedagog ale Olympu radost ze závěrečného gólu utkání nedopřál. O dvacet sekund později vstřelil osmý gól hostí Lukáš Zelenka.