» 12:00 | Olymp J.Hradec-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Přemysl Horák)

Písecký Extralivový Starší dorost překvapil favorita soutěže

Přemysl Horák | 01.05.2018 09:40:04 | 159x

K prvnímu zápasu čtvrtfinále extraligy SD cestovali písečtí k vítězi základní části. Plzeň je velkým favoritem !!!

Čtvrtfinále extraligy SD Sobota 28.4. HBC Plzeň : HC ŠD Písek 1:3 (0:1 1:1 0:1)

Branky ŠD 2 Malecha,Šuhaj

Od úvodní buly bylo jasné,že domácí chtějí rozhodnout zápas hned v úvodu a jeden útok za druhým se valil na píseckou branku,ale ta v čele s perfektně chytajícím Čapkem a obětavou obranou odolávala nájezdům Mečounům.

A tak platilo nedáš dostaneš v čase 4,50 s první šance se trefil pod ruku Hrubého Malecha 0:1.Domácíma tato branka na pár minut otřásla,ale né na dlouho a tak se do konce první části měla obrana hostí co otáčet. V prostřední části se obraz hry příliš nezměnil domácí začali více a více vystupňovali svůj tlak a tak v čase 20,36 se trefil po nahrávce Votípky Vodruba 1:1.Teď tato branka otřásla hosty a v této části hry nebyli schopni vymyslet nic dopředu a před další brankou je ochránilo břevno po střele Majera.Ke konci třetiny začali hosté vystrkovat drápky a tak se v čase 28,47 trefil Šuhaj po nahrávce Novotného a Rychlíka 1:2 a do kabin s ešlo hostím veseleji.

Domácí na začátku třetí třetiny hráli v krátkém sledu tři přesilové hry,ale hosté se předháněli v obětavosti tak se ubránili. V čase 44,15 byl přísně vyloučen hostující Šimůnek a domácím se naskytla přesilová hra umocněna ještě odvoláním brankaře Hrubého zamkli hosty v pásmu,ale Čapek si ze všemi pokusy poradil po jednom z jeho zákroků se odrazil míček k Malechovi a ten přes celé hřiště uzavřel skore v čase 44,46 1:3

Neděle 29.4. HBC Plzeň : HC ŠD Písek 8:2 (4:0 2:0 2:2)

Branky ŠD 2Malecha

Hosté namlsáni sobotním vítězstvím vstoupili do utkání velmi ležérně naopak domácí na hřiště přímo vlétli a bylo jich plné hřiště.Chvílemi to vypadalo jako kdyby jich hrálo více než pět na place a tak na sebe dlouho nedala čekat změna skore v čase 2,43 se trefil do víka Votípka 1:0 v čase 5,18 Hurt 2:0 a 6,58 Lokajíček 3:0 a to byli hosté na ručník a to nebylo vše 8,37 znovu Lokajíček 4:0.Obraz hry se nezměnil ani po změně stran domácí hráli s chutí a přidali v této části dvě branky 6:0 po dvou třetinách.

Domácí nadále pokračovali v aktivní hře a valili jeden útok za druhým a tak se stav vyšplhal až na 8:0 na závěr utkání skoroval Malecha nejdříve v přesilové hře a následně v oslabení korigoval na konečných 8:2

Sestava ŠD : Čapek-Šimůnek,Janoušek,Hokr,Procházka,Tampier,Novotný,Rychlík,Daněk,Duchoň,N eruda,Malecha,Sládek,Pechlát,Šuhaj,Štěpánek

Trenér ŠD Vít Čapek: V sobotu,jsme vytěžili z minima maximum,hráli jsme obětavě,důsledně,přálo nám štěstí.Za to v neděli bylo v 7 minutě po zápase.Domácí na nás vlítli a my se s tím nedokázali vypořádat.Se stavem série 1:1 jsme maximálně spokojeni.Plzeň je velký favorit série,ale i celé soutěže a my se budeme snažit jim to co nejvíce znepříjemnit.