TITULNÍ STRANA » Písečtí starší dorostenci hráli na východě 0:2 a 2:0, Pedagog zaskočil Plzeň
» 14:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice B
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Písečtí starší dorostenci hráli na východě 0:2 a 2:0, Pedagog zaskočil Plzeň

Pavel Kortus ml. | 29.11.2017 08:14:54 | 303x

Dorost – Shodné výsledky 2:0 zaznamenali v extralize o víkendu písečtí starší dorostenci. Nejprve prohráli v Pardubicích, druhý den naopak uspěli v Hradci Králové. V mladší kategorii dal na poslední porážku zapomenout Suchdol, úspěšný byl Pedagog v Plzni a Olymp i přes bojovný výkon opět těsně prohrál.

Extraliga staršího dorostu

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HC ŠD Písek 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Naposledy si Písečtí s chutí zastříleli proti Stříbru, nyní je čekala cesta na východ Čech, kde se postavili druhému a třetímu celku tabulky. Náročný víkend začali Jihočeši těsnou porážkou v Pardubicích.

K utkání nechybí tradiční písecký komentář. „Písečtí dorostenci cestovali poslední listopadový víkend na trip do východních Čech. Nejdříve se postavili druhému celku tabulky Pardubické Alfě. Od začátku utkání se hrálo za vytrvalého deště a domácí začali domácí aktivně, ale naráželi na pozornou obranu hostů v čele s Čapkem v brance. Poprvé se skóre měnilo v čase 6:21, když domácí Zajíček vyhrál čistě buly na Kvapila, který otevřel skóre - 1:0. I přes obdrženou branku se hosté snažili vyrážet k rychlým kontrům, ale domácí brankář byl vždy na místě. Největší šanci měl Rychlík, který ale nedokázal zasunout míček do odkryté branky. Ve druhé třetině hosté ještě přidali na své aktivitě, ale nedařilo se jim stále překonat domácího Foršta. Největší šanci v této třetině měl ve vlastním oslabení Neruda, který trefil tyč domácí branky. A jak to bývá – nedáš, dostaneš. Svoji střelu schoval mezi bránící hráče Kvapil a svým druhým gólem zvýšil na 2:0. V poslední třetině si domácí již zkušeně pohlídali svoje vedení a hosty nepouštěli do vážných šancí. Stínem utkání bylo zranění při nezaviněné srážce s protihráčem Davida Janouška, který bude muset podstoupit operaci zraněného ramene.“

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Šimůnek, Janoušek, Bárta, Rychlík, Daněk, Duchoň, Neruda, Malecha, Čadil, Trojan.

HBC Hradec Králové 1988 - HC ŠD Písek 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Druhý den čekal ŠD další náročný soupeř, opět skončil zápas výsledkem 2:0, avšak tentokrát k radosti černooranžových barev.

Komentář Píseckých: „Po necelých 17 hodinách nastoupili hosté k dalšímu utkání, tentokrát na půdě třetího týmu tabulky Pirátů z Hradce. Povzbuzeni dobrým výkonem na hřišti Alfy se Písečtí do soupeře hned od úvodní buly pustili a hned při prvním střídání trefil Neruda břevno Vaňkovy branky. Ani domácí nezůstávali pozadu. Zejména agilní kapitán domácích Černý byl nebezpečný, ale na pozorného Čapka si nepřišel. A byl to opět Neruda, který v 7. minutě trefil opět břevno domácí branky, a tak byl poměr střel v první části 5:14 pro ŠD. V prostřední části se obraz hry příliš nezměnil, zato poměr sil na hřišti se měnil velmi často a to zejména ze strany domácích, kteří byli často vylučováni. Skóre se měnilo v čase 21:10, kdy důraz na brankovišti po střele Šimůnka využil Daněk a po něm skórující Rychlík - 1:0. Hosté se snažili navýšit svoje vedení a největší šanci měl Neruda, kterému nebylo přáno skórovat v tomto zápase. O aktivitě hovoří i poměr střel v této části 4:15. Do závěrečné části vstupovali hosté s odhodláním udržet vítězství a k tomu jim pomáhala i nepřesná a pomalá hra domácích. Když v čase 34:23 Čadil opakovanou střelou zvýšil vedení na 2:0, bylo vítězství hodně blízko. Soustředěným výkonem po zbytek utkání si hosté připsali důležité body na hřišti jednoho z favoritů soutěže.“

Branky ŠD: Rychlík, Čadil.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Šimůnek, Bárta, Rychlík, Daněk, Duchoň, Neruda, Malecha, Čadil, Trojan.

Oba víkendové zápasy na východě Čech hodnotil písecký kouč Vít Čapek. „V sobotu jsme neodehráli špatné utkání, ale když nedáme branku, těžko můžeme utkání vyhrát. I přes prohru si hráči zaslouží pochvalu. V neděli jsme odehráli podobné utkání jako v sobotu, ale tentokrát se nám podařilo vymazat domácí střelce a sami dát gól. Hráči zaslouží pochvalu za celý víkend za bojovnost a přístup k utkáním.“

Extraliga mladšího dorostu

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Prachatice 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Po první porážce v sezoně Suchdol zabral a s Prachaticemi urval tříbodovou výhru. Po první třetině vypadalo všechno jasně. Domácí vedli o tři branky a nikdo nepochyboval o triumfu vedoucího celku soutěže. Jenže Prachatičtí nesložili zbraně a dvěma góly se dostali na dostřel. Vyrovnaný duel vrcholil v poslední patnáctiminutovce, kdy HBC nedokázalo vyrovnat, a tak Suchdolští pátou brankou stvrdili svoji výhru.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – TJ KOVO Praha 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Poslední dva celky skupiny B se potkaly v Jindřichově Hradci. Domácí Olymp toužil po prvních bodech, ale Kovo vstoupilo do duelu lépe. Náskok, který si vypracovalo v první části, drželi Pražané i přes druhou třetinu. Olympu se v závěru podařilo už jen snížit na konečných 1:2. Jihočechům tak útok na body nevyšel ani na desátý pokus, Kovo jim odskočilo na šest bodů.

HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 2:3 ss (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Mečouni v minulém kole uštědřili první porážku v sezoně Suchdolu, ale sami tentokrát narazili. Čtvrtý Pedagog neprodal svoji kůži na západě Čech lacino, a přestože po dvou třetinách o gól prohrával, tak Českobudějovičtí si v závěrečné periodě dokázali vynutit pokračování utkání. V nájezdech měli hosté šikovnější ruce a po výhře 3:2 si do tabulky zapsali cenné dva body.

Trenér vítězů Vratislav Malecha byl po utkání moc spokojen. „Konečně kluci plnili to, co jsme si řekli před zápasem šatně.  I když nás soupeř opticky přehrával, tak díky chybě jeho obránce a využité přesilovky před koncem zápasu se nám podařilo vyrovnat. Zápas výborně odchytal Tomášek a při nájezdech to jen potvrdil. Bod navíc nám vyjel bojovník Procházka. Pochvalu zaslouží samozřejmě celé mužstvo.“