TITULNÍ STRANA » Písek ve šlágru kola deklasoval Suchdol, duel Pedagogu s Blatnou musely rozhodnout nájezdy
» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
Písek rozstřílel Suchdol 8:1 (foto: HC ŠD Písek)

Petr Kaše | 26.03.2018 14:53:59 | 413x

2. Liga – Reprízu loňského finále viděli diváci v Písku, kam přicestoval Suchdol. Domácí nakonec souboj proměnili v jednoznačnou záležitost a o vítězství v základní části je může připravit již pouze zázrak. Souboj Pedagogu s Blatnou musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli uspěšnější domácí. Uspěly také zbývající dva domácí celky – Zliv přehrála Včelnici a prachatická záloha si poradila s Pivními Hvězdami.

SK Pedagog České Budějovice - TJ Blatná Datels 4:3 ss (0:1,1:1,2:1-1:0)

branky a nahrávky: Neruda (Malecha, Procházka), Zayml, Kvítek (Zayml, Procházka), rozhodující nájezd Zayml - Matějka (Braun), Braun (Vaníček), Maňaska (Michálek, Kvarda)

Českobudějovický celek napravil nepovedené vystoupení z minulého týdne na hřišti Prachatic, o jeho vítězství však musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich jim bod navíc vystřelil Patrik Zayml. Blatenští odcházejí poražení po třech vítězstvích v řadě, i nadále však drží druhou příčku zaručující přímý postup do semifinále.

HBC Zliv - HC Dranreb Nová Včelnice 5:3 (1:1,1:0,3:2)

Zlivští potvrdili papírové předpoklady a proti poslední Včelnici si připisují „povinné“ tři body. Po úvodní vyrovnané části, ve které se oba celky prosadily shodně jednou, si domácí vypracovali jednobrankový náskok v prostřední periodě. V závěrečné patnáctiminutovce svůj náskok ještě navýšili a zaslouženě berou tři body.

HBC Prachatice B - SK Beer Stars Pluhův Žďár 7:0 (1:0,4:0,2:0)

branky a nahrávky: 7. Kadlec (R. Sitter, Trojan); 20. (19.10) Turek (Reindl); 21. (20:08) Švácha (Schmidt) PP; 23. Klíma (Eichner, J. Sitter); PP; 24. Schmidt (Eichner, Klíma); 32. Reindl (Schmidt, Klíma); 39. Trojan (Kadlec)

Z původně odpoledního času přivítalo nakonec v dopoledních hodinách prachatické Béčko soupeře až z dalekého Pluhova Žďáru. Ten se dostavil v hojném počtu včetně extáborských hráčů (chyběli pouze Portl a Hrouda). Domácí sestava byla také posilněná po všech stránkách a v některých případech i ov(l)i(v)něná! XiXao (David Šmídmajer, pozn. redakce) dostal při míchání starých křováckých nápojů „loudavou s tryskem“ a ráno se ve spěchu omluvil. Anton Bělov (Pepa Bílý, pozn. redakce) pak tak vehementně oslavoval postup svého SKA Petrohrad do semifinále KHL, že dorazil se zpožděním a ještě v takovém stavu, že byl na základě rozhodnutí politbyra (rozuměj trenéra) vyškrtnut ze zápisu. Třetím do party byl pak Joe Pavelski (Vít Matoušek), kterému se z „jeho výkonu“ chtělo doslova zvracet a tak odstoupil v průběhu druhé třetiny. Páteční noc bývá opravdu magická!
Ale teď už k zápasu. Hrálo se takzvaně „o šest bodů“, protože prachatičtí mají na poslední pozici zaručující play off náskok, ale ten rozhodně není nedostižný. Úvod utkání byl proto opatrný, vyrovnaný a čekalo se na první gól. V 7. minutě vpadla jako vítr do útočného pásma trojice R. Sitter – Trojan – Michal Kadlec a posledně jmenovaný zakončil svižnou kombinaci ještě jedovatější střelou a propálil Průšu – 1:0. I když jsme vedli, nebyl trenér spokojen s přístupem a pohybem a měl o přestávce v kabině svým svěřencům co říci.
Zřejmě to pomohlo, protože druhá třetina byla plně v naší režii (střely 14:6). Ve 20. minutě dostal míček šťastně za gólmana Jan Turek. V 21. vypálil při přesilovce hned po buly Jan Švácha a jeho pokus projel opět těsně pod betonem. Při další početní výhodě nastřelil svou jedovku na branku Eichner a míček dorazil Miroslav Klíma. V podstatě totožná situace se pak opakovala ještě jednou, dorážel však Tomáš Schmidt – 5:0.
V 32. minutě pak kombinaci jak ze zlaté helmy s několika rychlými nahrávkami zakončil Josef Reindl, který konečně nekličkoval do bekhendu, ale vystřelil sám – 6:0. V 39. minutě pak připravil pamlsek v podobě luxusní nahrávky před prázdnou branku Kadlec pro Davida Trojana, který také překonal svou střeleckou smůlu. Pivní hvězdy však také předvedly dost ze svého repertoáru a Jan Holub alias Petr z Čech alias Arturs Irbe si svou první nulu v našem dresu musel opravdu zasloužit. Střelce hostí přiváděl k zoufalství zvlášť ve chvílích, kdy už zametali míček do odkryté branky a on ho jak při hře „skořápky“ přiklapnul svou lapačkou. Tady je kulička, tady není kulička, tisíc na kuličku!
Absolutorium však zaslouží i Ondřej Průša na druhé straně, který i přes zdravotní patálie odchytal parádní zápas a vychytal několik samostatných úniků!

Hodnocení trenéra Prachatic Pavla Študlara: Když jsem viděl, v jakém stavu se někteří hráči přibelhali ráno do šatny a početnou sestavu Pivních Hvězd, měl jsem opravdu velký strach. Naštěstí jsme dali celkem rychlý gól, ve druhé části přidali další (i když někdy hodně šťastné) a uklidnili se. Pochvalu za pohodový průběh zápasu zaslouží obě mužstva i rozhodčí Michálek se Zimandlem (ten byl operativně donominován jako „čárový“). Vypíchl bych pak výkony obou brankářů. „Holoubí“ má nulu a „Tarzan“ (Ondřej Průša) dokázal, že i když je pokročilý třicátník (rozhodně na to nevypadá) ještě nepatří do hokejbalového důchodu!

zdroj: HBC Prachatice facebookové stránky

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 8:1 (0:0,4:0,4:1)

branky a nahrávky: 20. Hromádka (Kovář, Kozák), 24. Kabele (Rod, Přibyl), 25. Volf L. (Gába, Habart), 26. Volf L. (Rod), 32. Kovář (Volf L., Hromádka), 33. Mergl (Pelc, Přibyl), 41. Hromádka (Hřebíček), 41. Přibyl (Pelc, Mergl) - 36. Sládek (Kalát, Bednář).
Ve šlágru kola se v Orange aréně představil v repríze loňského finále aktuálně třetí Suchdol. První bezbranková třetina byla ještě vyrovnaná. V prostřední části ale domácí přepnuli na vyšší stupeň a během šesti minut nasázeli do hostující brány čtyři góly. Stejnou porci gólů přidal Švantlák i v poslední třetině a v klidu si dokráčel pro další vítězství. Čtyři kola před koncem základní části má náskok již 11 bodů a pouze teoretické souhra okolností jej může připravit o triumf v dlouhodobé části.

zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky