TITULNÍ STRANA » Protivín ukončil Rose sezónu a ve finále se v derby postaví písecké záloze
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
písecká záloha slaví postup do finále (foto: HC )

Protivín ukončil Rose sezónu a ve finále se v derby postaví písecké záloze

Petr Kaše | 22.05.2018 08:22:02 | 512x

Krajská liga semifinále play-off – Také v Krajské lize je po víkendu o finalistech jasno. Již v sobotu si účast zajistila písecká záloha, která deklasovala prachatické céčko. Druhým finalistou se stal protivínský Platan, jenž do vyřazovacích bojů vstupoval až z pátého místa.

HBC Prachatice C - HC Švantlův Dvůr Písek B 0:13 (0:4,0:6,0:3)

Konečný stav semifinálové série 0:3

Branky a nahrávky: 2. Kocourek (Bíba, Máša), 5. Sup (Máša), 7. Máša (Hronek), 15. Zábranský (Kobližka), 16. Zábranský (Kobližka), 17. Kolář (Hronek), 23. Kolář (Bečvář, Hronek), 24. Bečvář (Šťastný, Kolář), 27. Hronek, 28. Kocourek (Bíba, Šťastný), 38. Zábranský (Čapek, Máša), 39. Bečvář (Kolář), 43. Kolář (Hronek, Bečvář)

Píseckou zálohu čekal třetí semifinálový zápas, ve kterém mohli rozhodnout celou sérii a postoupit do finále. První dva zápasy zvládli písečtí na výbornou, když vyhráli 7:1 a 6:4.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a od začátku diktovali tempo hry. Hned ve druhé minutě se prosadil Kocourek. V 5. minutě utkání zvyšoval střelou od modré hostující Sup, 2:0. Když přidali písečtí do konce 1. třetiny ještě další dvě branky, o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první a písečtí přidali dalších šest branek do sítě soupeře a na konci třetiny tak svítilo na ukazateli hrozivých 0:10.

Ve třetí třetině jakoby hosté zvolnili a přizpůsobili svou hru soupeři. Nicméně další tři branky ještě hosté přidali a vyhráli utkání 0:13 a také semifinálovou sérii 0:3 a postoupili tak do dalšího finále, již podruhé v řadě.

Zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky

TJ Platan Protivín - SK HC Rosa České Budějovice 5:0 (1:0,4:0,0:0) a 4:2 (1:0,1:0,2:2)

Konečný stav semifinálové série 3:1

Českobudějovická Rosa v semifinále sice uspěla v prvním utkání a ujala se vedení v sérii, další tři utkání ale byly zcela v režii protivínského Platanu. Ten ač v základní části skončil až na pátém místě, zahraje si o mistrovský titul.

V sobotním utkání nadělil Platan Rose nepopulárního bůra, především díky čtyřem trefám v prostředí části a ujal se vedení v sérii.

V neděli vykročili domácí za postupem a v úvodních dvou třetinách skórovali vždy jednou. Střelecká nemohoucnost Rosy v tu chvíli trvala šest třetin! V závěrečné části se Rosa nakonec přeci jen prosadila a to hned dvakrát, stejný počet branek ale vstřelili domácí, kteří tak slaví postup do finále. V něm se v pikantním derby představí proti písecké záloze. Rosa se musí spokojit s bronzovými medailemi.