» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

První porážka suchdolských dorostenců, Písek naděloval

Pavel Kortus ml. | 22.11.2017 08:11:58 | 654x

Dorost – Páteční sváteční den využili mladší dorostenci ke vloženému kolu, a tak za víkend odehráli dvě utkání. První porážku trpěl Suchdol, jinak se jihočeským celkům dařilo střídavě. V extralize starších dorostenců Písek rozstřílel Stříbro.

Extraliga staršího dorostu

HC ŠD Písek – HC Buldoci Stříbro 15:0 (4:0, 5:0, 6:0)

Po dvou prohrách písečtí starší dorostenci zabrali a doma rozstříleli Buldoky 15:0. Hattrickem řídil demolici Stříbra agilní Rychlík, Jihočeši si spravili chuť.

Komentář Píseckých popisuje dění v písecké aréně. „Hned úvod utkání ukázal, jak bude celý zápas probíhat. Hosté v hluboké defenzivě a domácí s chutí stříleli branky. V čase 4:10 otevřel spíše sváteční střelec Sýkora brankostroj - 1:0. Za dalších 43 sekund první brankou v utkání zvýšil Rychlík na 2:0. O dalších 27 sekund Chudomel přidal třetí gól a do konce první části se trefil ještě jednou Rychlík - 4:0. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině. Na hostující branku se valil jeden útok za druhým, a tak se v brance hostí musel Kořínek často otáčet. V této třetině toho hodně pochytal, ale na pět střel domácích nedosáhl, a tak po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 9:0. Desátou branku vstřelil Hokr svoji třetí v tomto utkání přidal Rychlík. I další jeho spoluhráči se činili. Poslední branku utkání vstřelil 31 sekund před koncem za velké radosti spoluhráčů Malecha - 15:0.“

Branky ŠD: Rychlík 3, Chudomel, Sládek, Sýkora, Šimůnek 2, Šuhaj, Pechlát, Hork, Malecha.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Bárta, Šimůnek, Tampier, Malecha, Rychlík, Daněk, Sládek, Chudomel, Neruda, Čadil, Pechlát, Novotný, Šuhaj.

Jednoznačný zápas – jednoznačné hodnocení trenéra vítězů. „Těší nás tři body. Byla to hra na jednu branku. Víc není co hodnotit,“ shrnul Vít Čapek.

Extraliga mladšího dorostu

HBC Prachatice – TJ KOVO Praha 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Šesté Prachatice přivítaly sedmé Kovo a nedovolily mu podruhé v sezoně bodovat. HBC se už v první třetině dostalo do dvoubrankového náskoku, stav 2:0 platil i po třiceti minutách. Prachatičtí měli střeleckou převahu, kterou zúročili v závěrečné periodě dvěma brankami. Jihočeši tak zvítězili 4:0.

HBC Plzeň – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)

Jindřichohradečtí drželi v první třetině s favoritem krok. Plzeňští vedli pouze o gól, jenže ve druhé třetině roztočili gólový kolotoč, díky němuž rozhodli o třech bodech. Ve třetí třetině Západočeši v závěru ještě dvěma góly pojistili svůj triumf a dobře se naladili na nedělní šlágr se Suchdolem.

TJ Snack Dobřany – SK Pedagog České Budějovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Sousedé v tabulce se potkaly v Dobřanech. Opatrná první třetina branku nepřinesla, postupem času ale Pedagog získával převahu, kterou přetavil v prostřední třetině ve dvě branky. Tento náskok se ve finále ukázal jako klíčový. Jihočeši nakonec zaslouženě zvítězili 4:1 a odskočili alespoň do neděle svému soupeři.

Kert Park Praha – SK Suchdol nad Lužnicí 5:6 (1:2, 3:0, 1:4)

Třetí tým tabulky pořádně trápil lídra. Suchdol sice v Praze šel do vedení, když jej hřál po patnácti minutách jednobrankový náskok. Jenže tři zásahy Kert Parku v prostřední části zcela otočily ambice jednotlivých týmů. Domácí však doplatili i na svou nedisciplinovanost. Favorita sice přestříleli, ale také byli sedmkrát za katrem, což Suchdol potrestal. Čtyřmi góly v poslední části naopak on předvedl skvělý obrat a nakonec urval těsnou výhru 6:5.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice 2:8 (1:1, 1:3, 0:4)

Ani na devátý pokus Olymp neurval první letošní body. Stejně jako v pátek, i v neděli zvládli Jindřichohradečtí první třetinu, po ní byl stav nerozhodný, v té druhé však už Prachatičtí začali plnit roli favorita. Vypracovali si dvougólové vedení, které už nepustili. Naopak domácím v závěru docházely síly, což Prachatice potrestaly čtyřmi góly. Konečné skóre 2:8.

SK Pedagog České Budějovice – Kert Park Praha 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Blízko cenných tří bodů se nacházeli dorostenci Pedagogu, kteří proti třetímu Kert Parku Praha zvládli lépe první třetinu. Těsný náskok Českobudějovickým vydržel i po přestávce a už si brousili zuby na body s favoritem. Jenže Pražané v posledních patnácti minutách vypálili domácím rybník a dvěma góly strhli vítězství na svoji stranu.

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 3:4 ss (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1)

Už v pátek měli Suchdolští namále, v neděli už svoji neporazitelnost neuhájili. Proti byla druhá Plzeň. Po první vyrovnané části se Západočeši ujali v prostřední periodě vedení, přestože byli pětkrát na trestné lavici. Domácí ale využili jen jednu početní výhodu. Přesto dokázali v závěru snížit a vynutit si pokračování zápasu. Za nerozhodného stavu rozhodovaly nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté z Plzně. Ti tak připravili Suchdolu první porážku v sezoně, který je i tak na čele se sedmibodovým náskokem.