» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

V krajské lize čtyři jasné výhry domácích celků

Pavel Kortus ml. | 12.09.2017 08:12:53 | 485x

KHbL – O víkendu odstartovala také krajská liga. Ve čtyřech zápasech se vždy radovaly domácí týmy a ve všech případech šlo o jednoznačná vítězství. První tři body do tabulky si připsala Rosa v derby s Falconem, Prachatice C si pohrály s Vikingy, Písek B nasázel šestnáct branek Protivínu a Suchdol B otočil zápas s rezervou Zlivi.

SK HC Rosa České Budějovice - HBC Falcon České Budějovice 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Českobudějovické derby nabídlo zajímavou podívanou, která nakonec vyzněla pro domácí Rosu. Nováček z Falconu měl problém v úvodních dvou třetinách, kdy v brance zaskakoval Čapek. I tak ale hosté drželi krok, avšak Rosa nakonec uhlídala tři body.

Utkání hodnotil za vítěze Rastislav Peťko. „Při pohledu na konečný výsledek by se dalo říci, že průběh zápasu byl jednoznačný. Ale první zápas mezi tréninkovými sparingpartnery rozhodli brankáři tím, že soupeř nastoupil na první dvě třetiny bez brankaře, kterého v bráně nahradil hráč Čapek a podával dobrý výkon. V třetí třetině již bránu Falconu hájil brankář Tomáš Rybníček a bylo to znát. Nebýt téhle situace, tak výsledek proti posílenému Falconu, který během zápasu nastřelil tři tyčky, by nebyl tak jednoznačný. Zápas hodnotím jako velice slušný a ve hře obou mužstev vyrovnaný. Z naší strany bych za nejlepší hráče hodnotil brankaře Kaňku a dále Bínu, Kubeše a Vojtka ml.“

HBC Prachatice C - HBC Vikings České Budějovice 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

Českobudějovičtí Vikingové na úvod nebyli pro prachatické céčko soupeřem. Prachatičtí šli brzy do vedení a to postupem celého zápasu navyšovali. Na potupnou desítku to nakonec domácí nedotáhli, i tak ale mohou být se vstupem do sezony spokojeni. Naopak Vikings mají o čem přemýšlet.

Barvitý komentář Prachatických nabídne vše podstatné z úvodního zápasu sezony. „Pět měsíců steklo jako voda v pohádce o Kubovi a Stázině (prachatický „C“ tým odehrál své poslední utkání 8. 4. 2017) a na startu nové sezóny přivítali „veteráni“ doplnění o několik nadějných dorostenců 9ti-členou hordu Vikingů z Českých Budějovic. Po vzájemném oťukávání udeřili v 8. minutě domácí, když se za obranou objevil nestárnoucí Pavel Valenta a gólmana vymíchal svou osvědčenou kličkou – 1:0. Za dvě minuty hráli Prachatičtí přesilovku a jedna ze zmiňovaných „mladých pušek“ – v tomhle případě spíš kanón, Ondřej Veselý našel svým projektilem mezeru mezi brankářem a tyčí – 2:0. Těsně před koncem mohlo dojít ke snížení, ale ani jeden z Vikingů nedokázal přes brankáře Študlara a hradbu spoluhráčů kolem něj procpat míček do poloodkryté branky.

Hosté se však dočkali v 19. minutě, když se před branku procpal Filip Bušta a jeho jedním z obránců tečovaná rána zaplula přesně do horního růžku – 2:1. Vítr z plachet jejich drakaru jim však za pět minut vzali po krásné kombinaci skórující do prázdné Pavel Valenta, před brankou důrazný Zdeněk Bednář a Tomáš Schmidt, který si udělal od zadního mantinelu lehký oblouček a zavěsil – 5:1. Tři góly během tří minut v podstatě rozhodly utkání, zvlášť když hostím sil očividně ubývalo (domácí hráli téměř na 3 pětky). I tak mohlo opět v závěru dojít ke snížení, ale samostatný únik jednoho ze „seveřanů“ pokryl domácí gólman.

Závěrečná část byla již téměř celá v režii „céčkařů“. Ve 36. minutě Jaromír Kotlík div že neprotrhl síť v brance a Přemysl Půbal kuriózně využil přesilovku, když jeho lehké nahození skončilo až za brankářem – 7:1. Poslední zásahy pak přidali Pavel Valenta (hattrick) a Zdeněk Bednář a Prachatice tak na úvod získaly tři body za až překvapivě vysokou výhru!"

Branky a nahrávky: 8. Valenta (Kotlík, Benč), 10. Veselý, 24. Valenta (Schmidt, Kotlík), 25. Bednář (Benč), 26. Schmidt (Kotlík), 36. Kotlík (Schmidt), 36. Půbal, 39. Valenta, 41. Bednář (Benč) - 19. F. Bušta (Štěpánek).

HC Švantlův Dvůr Písek B - TJ Platan Protivín 16:1 (3:0, 9:1, 4:0)

Obhájce titulu s novou posilou Jakubem Hlaváčem v brance zažili pohodový vstup do sezony. S Protivínem si vytvořili náskok už v první části, ve druhé třetině nastříleli až neuvěřitelných devět branek! Závěr už byla spíše exhibice, hattrickem se blýskli Drnec a Sup. „Derby s Protivínem mělo jasný průběh. Po první třetině jsme vedli 3:0, když se dvakrát trefil Sup a jednou Novák. Ve druhé třetině jsme přidali dalších devět branek a bylo v podstatě po zápase. Třetí třetina už nepřinesla žádné překvapení a zápas celkové skončil 16:1,“ hodnotila jedna z píseckých opor Jiří Hronek

Branky Písku: Sup, Drnec 3, Vážný, Kolář 2, Novák, Hronek, Bíba, Mergl, Vrba, Máša.

SK Suchdol nad Lužnicí B - HBC Zliv B 7:1 (0:1, 4:0, 3:0)

I jediný nedělní zápas krajské ligy nabídl jednoznačný výsledek. I když v úvodu to na jasnou partii nevypadalo. Ve vyrovnané první třetině se jako jediná prosadila hostující Zliv, o jednobrankový náskok však HBC ve druhé části přišlo. Co přišlo, došlo k naprostému zvratu. Suchdolský uragán se čtyřikrát za patnáct minut prohnal zlivskou obrannou třetinou a bylo to rázem 4:1 pro domácí. Rozjeté suchdolské béčko zaznamenalo v závěrečné třetině ještě tři branky, načež z toho byla vysoká výhra 7:1.