» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

V krajské lize poprvé rozhodovaly nájezdy, Rosa zvládla další obrat

Pavel Kortus ml. | 07.11.2017 08:29:46 | 668x

KHbL – V devátém kole poprvé rozhodovaly v krajské lize samostatné nájezdy. Nerozhodně totiž skončil duel Protivínu s Falconem, bod navíc bral Platan. V souboji druhého se třetím se další obrat povedl Rose, která zvítězila v Suchdole. V dalším utkání potvrdil Písek roli favorita s Vikingy. Prachatické céčko v posledním duelu rozstřílelo Zliv.

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Vikings České Budějovice 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

V souboji prvního s předposledním se favorit hledal snadno a podobně lehce také Písečtí dokráčeli ke třem bodům proti Vikingům. Ti domácím příliš odporu nekladli. Švantlák vedl po první třetině 3:0 a po třech brankách nasázel i v dalších dvou periodách. Českobudějovičtí se v závěru zmohli alespoň na korekci stavu na konečných 9:1.

HBC Prachatice C - HBC Zliv B 10:3 (4:1, 3:0, 3:2)

Prachatičtí měli raketový nástup a na konci druhé minuty už vedli 2:0, přičemž oba zásahy zaznamenali ve vlastním oslabení. Celkově se Horalové prosadili v početní nevýhodě čtyřikrát! V oslabení tedy také dvakrát inkasovali, ale to je ve výsledku mrzet nemuselo. Prachatičtí poslední Zliv deklasovali 10:3 i díky hattricku Makovičky.

Branky: 1:02 Klíma (Mráz, Pixa) SH, 1:45 Schmidt (Valenta) SH, 5:08 Makovička (Valenta, Schmidt), 9:52 Valenta (Nachlinger, Makovička), 17:47 Makovička (Schmidt, Valenta), 22:26 Horák (Klíma, Mráz) SH, 26:17 Sosna (Klíma, Kafka), 37:55 Makovička (Schmidt, Valenta), 40:23 Schmidt SH, 40:45 Valenta - 7:42 Trávníček (Masař), 31:23 Trávníček (Holcepl, Pícha) PP, 40:40 Pícha (Falber) PP

TJ Platan Protivín - HBC Falcon České Budějovice 3:2 ss (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Duel sousedů v tabulce byl hodně vyrovnaný. Protivín se mohl v případě tříbodové výhry nalepit na svého nedělního soupeře, nakonec se mu podařilo pouze o bod přiblížit. Domácí šli v úvodní třetině do těsného vedené, které ale Falcon dokázal po pauze smazat. Závěrečná třetina skončila nerozhodně, a tak za stavu 2:2 dospěl zápas poprvé v sezoně krajské ligy až do nájezdů. V nich byli šikovnější hráči Platanu, kteří tak urvali bod navíc.

SK Suchdol nad Lužnicí B - SK HC Rosa České Budějovice 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Šlágrem kola byl zápas třetího s druhým, do něhož Rosa vstoupila tak, jak má poslední dobou zvykem – prohranou první třetinou. Jednobrankové manko ale Českobudějovičtí třemi góly v prostřední periodě smazali a naopak se dostali do vedení. To Rosa v závěru ještě navýšila, Suchdol se na odpor nezmohl. Hosté si připsali tři body za výhru 5:2, odskočili Suchdolu na šest bodů a stíhají vedoucí Písek.