TITULNÍ STRANA » Vikingové podruhé v sezoně úspěšní, Písek s Rosou zvládly těžká utkání
» 18:00 | Suchdol n./L.-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Vikingové podruhé v sezoně úspěšní, Písek s Rosou zvládly těžká utkání

Pavel Kortus ml. | 31.10.2017 08:52:25 | 638x

KHbL – Čtyři poměrně vyrovnané zápasy se odehrály v rámci posledního říjnového víkendu v krajské lize. Vždyť ani jeden z duelů neskončil vyšším než dvoubrankovým rozdílem. Písek se pořádně nadřel v Protivíně, obrat v závěrečné třetině opět předvedla i Rosa. Podruhé v sezoně vyhráli Vikings, naopak Zliv dotahovala náskok Suchdolu marně.

HBC Falcon České Budějovice - SK HC Rosa České Budějovice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Duel dvou českobudějovických celků nabídl taktickou bitvu, která přinesla jen tři branky. Po první bezgólové periodě se v té druhé dostal Falcon do vedení, ale to se mu nepodařilo udržet. Rosa podobně jako před týdnem se Zliví utkání v poslední části dvěma góly zvrátila a drží se za Pískem na druhé pozici v tabulce.

HBC Zliv B - SK Suchdol nad Lužnicí B 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)

Rezerva Zlivi dál čeká na první bodový zisk v nové sezoně. Suchdol v brankově bohatém střetnutí vyhrál první i druhou třetinu 2:1, takže jej hřál před poslední patnáctiminutovkou dvoubrankový náskok. Zliv se snažila o vyrovnání, dokázala však jen snížit. HBC sice odehrálo jeden z nejlepších zápasů v sezoně, body přesto nemá. Hosté se díky výhře drží třetí.

HBC Vikings České Budějovice - HBC Prachatice C 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

První třetina se odehrávala dle papírových předpokladů. Prachatičtí byli mírnými favority a po patnácti minutách vedli o gól. Vikingové však nesložili zbraně a dokázali během druhé třetiny utkání otočit. Hosté se snažili o vyrovnání, to ale nepřišlo. Českobudějovičtí ještě potvrdili své vítězství, uspěli 5:3 a zapsali do tabulky podruhé v sezoně tři body, díky kterým se dotáhli na šestý Protivín. Prachatice zůstávají čtvrté.

TJ Platan Protivín - HC Švantlův Dvůr Písek B 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Nedělní větrné počasí ovlivnilo i krajskou ligu, a tak se v Protivíně hrálo v náročných podmínkách. Chvíli trvalo, než si hráči na vše zvykli, i proto skončila první třetina bez gólů. S přibývajícím časem začínal mít favorizovaný Písek převahu, kterou zúročil brankou, která se v konečném účtování ukázala jako vítězná. Protivín se ve třetí třetině hnal za vyrovnání, místo toho Švantlák stvrdil své vítězství, které je osmé z osmi pokusů v probíhající sezoně.